Już od kilku lat to pracownicy dyktują warunki na rynku zatrudnienia. Niedobór rąk do pracy, szczególnie wśród pracowników o niskich kompetencjach, spowodował, że pracodawcy muszą ze sobą konkurować nie tylko na poziomie wynagrodzenia. Dziś liczą się też inne benefity, np. kursy pracownicze, które podnoszą kompetencje.

Kursy angielskiego dla firm jako bonus pracowniczy

W wielu firmach pracownicy mają dostęp do prywatnej opieki medycznej. Mogą też bezpłatnie korzystać z obiektów sportowych (siłownia, basen) określonej sieci. Aby zatrzymać pracowników w firmie, warto do służbowych benefitów dołożyć szkolenia, np. kurs angielskiego dla firm.

Aby zorganizować kurs, trzeba podpisać umowę ze szkołą językową, Wtedy lektorzy przygotują indywidualną ofertę dla firmy. Co do zasady nie opłaca się organizować ogólnego kursu językowego. Lepiej, by pracownicy mogli poznawać słownictwo związane z branżą, w której pracują.

Jak w praktyce zorganizować zajęcia dla pracowników?

Kursy językowe dla firm mogą odbywać się w siedzibie firmy, szkole językowej lub online. Jeśli pracownicy firmy pracują w systemie zmianowym, godziny zajęć mogą zmieniać się co tydzień. Kurs może trwać kilka miesięcy lub cały rok. Intensywność nauki również może być różna.

Pracownicy, podobnie jak zwykle odbywa się to w szkołach językowych, powinny uczyć się w mniejszych grupach. Przed rozpoczęciem kursu warto zebrać od nich deklaracje, na jakim poziomie znają język. Kursy angielskiego dla firm można dopasować poziomem indywidualnie do kursantów.

Czy weryfikować, jak radzą sobie pracownicy?

Pracodawca ma prawo oczekiwać od przełożonego wysłanego na kurs, że szkolenie przyniesie efekty. Może również weryfikować to, czy pracownik w ogóle uczestniczy w zajęciach.

Najczęściej informacje na temat frekwencji może dostać bezpośrednio ze szkoły językowej. Jeśli zajęcia odbywają się w czasie pracy, wie kto jest na kursie na podstawie informacji z kadr.

Przed zorganizowaniem dla załogi kursu angielskiego dla firm warto poinformować pracowników, by potraktowali uczestnictwo w zajęciach poważnie. Naturalnym jest, że każdy ma inne umiejętności i nie wszyscy poradzą sobie doskonale, ale pracodawca musi widzieć, że kurs przyniósł efekty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kursy angielskiego dla firm.